BOYS

ST. TERESA TEAM SOY CHRISTMAS TOURNAMENT

Thursday, Dec. 21

Game 1 — St. Teresa 70, Maroa-Forsyth 43

Game 2 — Heyworth 61, Farmer City Blue Ridge 41

Game 3 — Mount Pulaski 59, Riverton 55

Game 4 — LSA 58, Sullivan 44

Friday, Dec. 22

Game 5 — Mount Pulaski 62, Sullivan 30

Game 6 — LSA 58, Riverton 35

Game 7 — St. Teresa 84, Farmer City Blue Ridge 43

Game 8 — Heyworth 66, Maroa-Forsyth 39

Thursday, Dec. 28

Game 9 — Riverton 67, Sullivan 34

Game 10 — Maroa-Forsyth 64, Blue Ridge 61

Game 11 — St. Teresa 43, Heyworth 40

Game 12 — LSA 61, Mount Pulaski 56

Friday, Dec. 29

Seventh place — Sullivan 57, Farrmer City Blue Ridge 40

Fifth place — Riverton 49, Maroa-Forsyth 46

Third place — Heyworth 63, Mount Pulaski 57

Championship — St. Teresa 50, LSA 49, OT

TAYLORVILLE PEOPLE'S BANK AND TRUST HOLIDAY TOURNAMENT

Wednesday, Dec. 27

Game 1: Dunlap 65, Rantoul 60, 2OT

Game 2: Sterling 56, Illinois Valley Central 36

Game 3: Galesburg 57, Rochester 55

Game 4: Taylorville 72, Mount Zion 59

Thursday, Dec. 28

Game 5: Galesburg 65, Rantoul 22

Game 6: Dunlap 50, Rochester 42

Game 7: Sterling 67, Mount Zion 59

Game 8: Taylorville 61, Illinois Valley Central 32

Game 9: Rantoul 57, Rochester 47

Game 10: Galesburg 60, Dunlap 47

Game 11: Mount Zion 52, Illinois Valley Central 44

Game 12: Taylorville 67, Sterling 51

Friday, Dec. 29

Game 13: Chillicothe IVC 66, Rantoul 58

Game 14: Rochester 59, Mount Zion 55

Game 15: Taylorville 69, Dunlap 55

Game 16: Sterling 39, Galesburg 36

Seventh Place Game: Rantoul 67, Mount Zion 62

Fifth Place Game: Rochester 52, Chillicothe IVC 47

Third Place Game: Galesburg 49, Dunlap 43

Championship Game: Sterling 65, Taylorville 55

VANDALIA HOLIDAY TOURNAMENT

Tuesday, Dec. 26

Flora 65, Vandalia JV 24

Shelbyville 69, Father McGivney 44

Effingham St. Anthony 98, Ramsey 37

Glen Carbon Father McGivney Catholic 60, Vandalia JV 42

Flora 60, South Central 51

Effingham St. Anthony 68, Pana 47

Vandalia 69, Patoka 30

Wednesday, Dec. 27

Shelbyville 71, South Central 61

Pana 63, Patoka 21

Vandalia 85, Ramsey 56

Effingham St. Anthony 72, Patoka 22

Shelbyville 74, Vandalia JV 33

Vandalia 68, Pana 48

Flora 48, Glen Carbon Father McGivney Catholic 38

Thursday, Dec. 28

Patoka 59, Ramsey 44

South Central 53, Glen Carbon Father McGivney Catholic 49

Pana 81, Ramsey 58

South Central 72, Vandalia JV 36

Effingham St. Anthony 51, Vandalia 32

Flora 66, Shelbyville 57

Friday, Dec. 29

Ninth Place Game: Vandalia JV 56, Ramsey 52

Seventh Place Game: Father McGivney 50, Patoka 30

Fifth Place Game: Pana 65, South Central 56

Third Place Game: Shelbyville 60, Vandalia 57

Championship Game: Effingham St. Anthony 49, Flora 38

MONTICELLO HOLIDAY HOOPLA

Thursday, Dec. 28

Game 1: Colfax Ridgeview 62, Tuscola 44

Game 2: Monticello 73, Argenta-Oreana 46

Game 3: Gibson City-Melvin-Sibley 56, Fithian Oakwood 48

Game 4: Paxton-Buckley-Loda 57, Neoga 46

Game 5: Colfax Ridgeview 71, Argenta-Oreana 43

Game 6: Monticello 55, Tuscola 25

Friday, Dec. 29

Game 7: Paxton-Buckley-Loda 55, Fithian Oakwood 42

Game 8: Gibson City-Melvin-Sibley 55, Neoga 47

Game 9: Tuscola 48, Argenta-Oreana 33

Game 10: Colfax Ridgeview 37, Monticello 35

Game 11: Fithian Oakwood 60, Neoga 44

Game 12: Gibson City-Melvin-Sibley 67, Paxton-Buckley-Loda 44

Saturday, Dec. 30

Game 13: Argenta-Oreana vs. Neoga, 3 p.m.

Game 14: Tuscola vs. Fithian Oakwood, 4:30 p.m.

Game 15: Monticello vs. Paxton-Buckley-Loda, 6 p.m.

Game 16: Cofax Ridgeview vs. Gibson City-Melvin-Sibley, 7:30 p.m.

DIETERICH HOLIDAY TOURNAMENT

Tuesday, Dec. 26

Dieterich 74, Oblong 34

Newton 66, Cowden-Herrick/Beecher City 40

Okaw Valley 50, Christ Our Rock Lutheran 31

Arcola 51, Oblong 47

Okaw Valley 52, Cowden-Herrick/Beecher City 42

Dieterich 75, Louisville North Clay 58

Wednesday, Dec. 27

Centralia Christ Our Rock Lutheran 58, Cowden-Herrick/Beecher City 53

Oblong 73, Louisville North Clay 65

Newton 68, Centralia Christ Our Rock Lutheran 31

Louisville North Clay 48, Arcola 39

Newton 61, Okaw Valley 38

Dieterich 75, Arcola 32

Thursday, Dec. 28

7th Place Game -- Oblong 54, Cowden Herrick/Beecher City 42

5th Place Game -- Centralia Christ Our Rock Lutheran 52, Louisville North Clay 51

3rd Place Game -- Okaw Valley 55, Arcola 40

Championship Game -- Newton 66, Dieterich 49

WABASH VALLEY CLASSIC (Terre Haute, Ind.)

Tuesday, Dec. 26

Game 1: Owen Valley 61, Rockville 43

Game 2: South Vermillion 51, Robinson 25

Game 3: Casey-Westfield 89, Northview 49

Game 4: Terre Haute North 54, Sullivan, Ind. 34

Game 5: Edgewood 54, West Vigo 25

Game 6: Terre Haute South 73, Shakamak 37

Game 7: Linton-Stockton 53, Marshall 39

Game 8: Cloverdale 63, Riverton Parke 43

Wednesday, Dec. 27

Game 9: Robinson 66, Rockville 55

Game 10: Sullivan, Ind. 63, Northview 58

Game 11: Owen Valley 56, South Vermillion 47

Game 12: Terre Haute North 65, Casey-Westfield 51

Game 13: Shakamak 52, West Vigo 35

Game 14: Marshall 61, Riverton Parke 39

Game 15: Edgewood 61, Terre Haute South 56

Game 16: Linton-Stockton 52, Cloverdale 47

Thursday, Dec. 28

Game 17: Northview 77, Rockville 63

Game 18: West Vigo 51, Riverton Parke 45

Game 19: Robinson 52, Sullivan, Ind. 51

Game 20: Marshall 54, Shakamak 33

Game 21: Casey-Westfield 60, South Vermillion 55

Game 22: Terre Haute South 80, Cloverdale 53

Game 23: Terre Haute North 59, Owen Valley 42

Game 24: Edgewood 47, Linton-Stockton 35

Friday, Dec. 29

Consolation title: Robinson 66, Marshall 50

Fifth-place game: Terre Haute South 68, Casey-Westfield 67

Third-place game: Linton-Stockton 65, Owen Valley 54

Championship: Edgewood 47, Terre Haute North 33

PRAIRIE FARMS COLLINSVILLE HOLIDAY CLASSIC

Thursday, Dec. 28

Game 1: Springfield Southeast 74, Granite City 34

Game 2: Oakville 58, Eisenhower 48

Game 3: Lincoln 63, Hazelwood East 43

Game 4: Quincy 65, Belleville East 46

Game 5: East St. Louis 76, Urbana 66

Game 6: Collinsville 67, Riverview Gardens 45

Game 7: Edwardsville 47, Belleville Althoff Catholic 42

Game 8: MacArthur 72, Rockford East 64

Friday, Dec. 29

Game 9: Springfield Southeast 65, Oakville 60

Game 10: Lincoln 47, Quincy 41, OT

Game 11: Collinsville 68, East St. Louis 67

Game 12: MacArthur 64, Edwardsville 55

Game 13: Quincy 65, Oakville 63

Game 14: Springfield Southeast 38, Lincoln 30

Game 15: Collinsville 88, MacArthur 63

Game 16: Edwardsville 62, East St. Louis 52

Game 17: Eisenhower 53, Granite City 38

Game 18: Belleville East 61, Hazelwood East 41

Game 19: Urbana 60, Riverview Gardens 48

Game 20: Rockford East 59, Belleville Althoff 52

Game 21: Hazelwood East 62, Granite City 45

Game 22: Belleville East 58, Eisenhower 54

Game 23: Rockford East 67, Urbana 44

Game 24: Belleville Althoff 61, Riverview Gardens 41

Saturday, Dec. 30

Prairie Farms Collinsville Holiday Classic

Game 25: Hazelwood East vs. Belleville Althoff, noon

Game 26: Granite City vs. Riverview Gardens, 1:30 p.m.

Game 27: Eisenhower vs. Urbana, 3 p.m.

Game 28: Oakville vs. East St. Louis, noon

Game 29: Quincy vs. Edwardsville, 1:30 p.m.

Game 30: Belleville East vs. Rockford East, 3 p.m.

Third place: Lincoln vs. MacArthur, 6 p.m.

Championship: Collinsville vs. Springfield Southeast, 7:30 p.m.

EFFINGHAM-TEUTOPOLIS CHRISTMAS TOURNAMENT

Thursday, Dec. 28

At Effingham

Northwest Academy of Law 71, Antioch 41

Lincoln Way East 80, Altamont 43

Oak Lawn 54, Antioch 45

Lincoln Way East 57, Effingham 50

Northwest Academy of Law 66, Oak Lawn 47

Effingham 36, Altamont 31

At Teutopolis

Chicago Corliss 65, Mattoon 63

Teutopolis 68, Charleston 60

Mattoon 60, Madison 59

Chicago Brooks 49, Charleston 43

Chicago Corliss 58, Madison 29

Teutopolis 53, Chicago Brooks 35

Friday, Dec. 29

At Effingham

Silver Pool

Game 1: Effingham 48, Oak Lawn 39

Game 2: Chicago Brooks 51, Mattoon 47

Gold Pool

Game 5: Lincoln West East 53, Northwest Academy of Law 37

Game 6: Chicago Corliss 53, Teutopolis 48

At Teutopolis

Bronze Pool

Game 5: Altamont 52, Antioch 48

Game 6: Madison 63, Charleston 58

At Effingham

11th Place: Charleston 71, Antioch 63

9th Place: Altamont 49, Madison 25

7th Place: Oak Lawn 64, Chicago Brooks 40

5th Place: Mattoon 60, Effingham 46

3rd Place: Teutopolis 53, Northwest Academy of Law 51

Championship: Chicago Corliss 56, Lincoln Way East 42

WILLIAMSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Wednesday, Dec. 27

Game 1: Peoria Quest 64, Havana 46

Game 2: Tremont 61, Springfield Calvary 41

Game 3: Deer Creek-Mackinaw 55, Delavan 24

Game 4: Pleasant Plains 60, Warrensburg-Latham 46

Game 5: Beardstown 54, Tolono Unity 50

Game 6: Petersburg PORTA 54, East Peoria 50

Game 7: Williamsville 68, Manito Midwest Central 39

Game 8: Roanoke-Benson 60, South Fulton 48

Thursday, Dec. 28

Game 9: Calvary 52, Havana 41

Game 10: Warrensburg-Latham 51, Delavan 38

Game 11: Tolono Unity 49, East Peoria 45

Game 12: Midwest Central 64, South Fulton 55

Game 13: Peoria Quest 56, Tremont 48

Game 14: Deer Creek-Mackinaw 60, Pleasant Plains 58

Game 15: Petersburg PORTA 66, Beardstown 49

Game 16: Williamsville 53, Roanoke Benson 20

Friday, Dec. 29

Game 17: Havana 58, Delavan 48

Game 18: East Peoria 58, South Fulton 53

Game 19: Warrensburg-Latham 64, Springfield Calvary 61

Game 20: Tolono Unity 46, Manito Midwest Central 39

Game 21: Pleasant Plains 47, Tremont 38

Game 22: Beardstown 53, Roanoke-Benson 35

Game 23: Peoria Quest 33, Deer Creek-Mackinaw 32

Game 24: Williamsville 56, Petersburg PORTA 44

Saturday, Dec. 30

Consolation final: Warrensburg-Latham vs. Tolono Unity, 2 p.m.

Fifth-place: Pleasant Plains vs. Beardstown, 3:30 p.m.

Third-place: Deer Creek-Mackinaw vs. Petersburg PORTA, 5:30 p.m.

Championship: Peoria Quest vs. Williamsville, 7 p.m.

TRI-COUNTY HOLIDAY TOURNAMENT

Wednesday, Dec. 27

Tri-County 67, Martinsville 48

Windsor/Stewardson-Strasburg 69, Westville 61

Hutsonville-Palestine 58, Chrisman 52

Paris 52, Arthur-Lovington-Atwood-Hammond 47

Thursday, Dec. 28

Game 5: Tri-County 40, Chrisman 37

Game 6: Hutsonville-Palestine 59, Martinsville 50

Game 7: Paris 73, Windsor/Stewardson-Strasburg 61

Game 8: Chrisman 70, Martinsville 44

Game 9: Arthur-Lovington-Atwood-Hammond 42, Westville 34

Game 10: Tri-County 53, Hutsonville-Palestine 45

Game 11: Paris 48, Westville 39

Game 12: Arthur-Lovington-Atwood-Hammond 48, WSS 43

Friday, Dec. 29

Seventh place: Westville 64, Martinsville 50

Fifth place: Windsor/Stewardson-Strasburg 54, Chrisman 29

Third place: Arthur-Lovington-Atwood-Hammond 48, Palestine-Hutsonville 34

Championship: Paris 57, Tri-County 32

ARTHUR OKAW CHRISTIAN HOLIDAY CLASSIC

Thursday, Dec. 28

Arthur Okaw Christian School

B1: Arthur Okaw Christian 76, Portage Christian School 50 

B2: Families of Faith Christian Academy 54, Morning Star Academy 35

B3: Grace Baptist Academy 70, Galesburg Christian School 38

B4: HomeSchool Resource Center 69, Wabash Valley Homeschool 20

B5: Galilean Christian Academy 64, Arthur-Lovington-Atwood-Hammond (JV) 24

B6: Mountain Top Christian Academy 70, Mid-Missouri Homeschool 39

Friday, Dec. 29

Arthur Okaw Christian School

B7: Morning Star Academy 56, Portage Christian School 49

B8: Arthur Okaw Christian 55, Families of Faith Christian Academy 43

B10: Calumet Christian School 64, New Jerusalem Baptist 53

B12: Galilean Christian Academy 52, Homeschool Research Center 47

B17: Arthur Okaw Christian vs. Galilean Christian Academy

B18 8:30 p.m. Mountain Top Christian Academy vs. Defender Ministry Homeschool

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond court one

B11: Defender Ministry Homeschool 75, Springfield Homeschool 19

B13: Morning Star Academy 60, A-L-A-H (JV) 31

B15: Calumet Christian School 57, Grace Baptist Academy 51

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond Court Two

B9: A-L-A-H (JV) 50, Wabash Valley 45

B14: Galesburg Christian School 78, New Jerusalem Baptist 64

B16: Mid-Illinois Homeschool 53, Springfield Homeschool 14

Saturday, Dec. 30

Arthur Okaw Christian School

B19 10 a.m. Calumet Christian School vs. Bracket Winner B18

B25 2:30 p.m. 5th Place: Bracket Winner B20 vs. Bracket Winner B21

B28 4 p.m. 3rd Place: Bracket Loser B17 vs. Bracket Loser B19

B29 5:30 p.m. Champion: Bracket Winner B17 vs. Bracket Winner B19

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond court one

B20 10 a.m. Families of Faith Christian Academy vs. Homeschool Research Center

B23 1 p.m. Portage Christian School vs. Wabash Valley

B26 2:30 p.m. Bracket Winner B13 vs. Bracket Winner B22

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond court two

B21 10 a.m. Grace Baptist Academy vs. Bracket Loser B18

B22 11:30 a.m. Galesburg Christian School vs. Mid-Illinois Homeschool

B24 1 p.m. New Jerusalem Baptist vs. Springfield Homeschool

B27 2:30 p.m. A-L-A-H (JV) vs. Bracket Loser B22

GIRLS

DIETERICH HOLIDAY TOURNAMENT

Tuesday, Dec. 26

Brownstown/St. Elmo 66, South Central 22

Dieterich 49, Arcola 41

Cowden-Herrick/Beecher City 41, South Central 25

Newton 57, Arcola 28

Louisville North Clay 53, Cowden-Herrick/Beecher City 26

Casey-Westfield 64, Dieterich 32

Wednesday, Dec. 27

Louisville North Clay 49, South Central 18

Casey-Westfield 43, Arcola 29

Louisville North Clay 61, Brownstown/St. Elmo 52

Casey-Westfield 51, Newton 37

Cowden-Herrick/Beecher City 57, Brownstown/St. Elmo 30

Newton 45, Dieterich 29

Thursday, Dec. 28

Seventh place: Arcola 42, South Central 15

Fifth place: Brownstown/St. Elmo 60, Dieterich 33

Third Place: Newton 50, Cowden-Herrick/Beecher City 39 

First Place: North Clay 57, Casey-Westfield 31

EISENHOWER HOLIDAY TOURNAMENT

Wednesday, Dec. 27

Game 1: Champaign Central 44, Eisenhower 40

Game 2: Springfield Southeast 66, Tolono Unity 42 

Game 3: Maple Park Kaneland 54, MacArthur 41

Game 4: Champaign Central 52, Tolono Unity 33

Game 5: MacArthur 63, Eisenhower 38

Game 6: Maple Park Kaneland 49, Springfield Southeast 40

Thursday, Dec. 28

Game 7: Eisenhower 56, Tolono Unity 54

Game 8: Maple Park Kaneland 45, Champaign Central 37

Game 9: MacArthur 65, Springfield Southeast 63

Game 10: Maple Park Kaneland 63, Tolono Unity 45

Game 11: Eisenhower 58, Springfield Southeast 32

Game 12: Champaign Central 52, MacArthur 41

Friday, Dec. 29

Game 13: MacArthur 62, Tolono Unity 25

Game 14: Maple Park Kaneland 55, Eisenhower 41

Game 15: Champaign Central 50, Springfield Southeast 38

Final standings

1. Maple Park Kaneland

2. Champaign Central

3. MacArthur

4. Eisenhower

5. Springfield Southeast

6. Tolono Unity

MONTICELLO HOLIDAY HOOPLA

Thursday, Dec. 28

Game 1: Colfax Ridgeview 54, Tuscola 49

Game 2: Monticello 69, Argenta-Oreana 27

Game 3:  Stark County 51, Gibson City-Melvin-Sibley 47

Game 4: Paxton-Buckley-Loda 67, Neoga 43

Game 5: Colfax Ridgeview 44, Argenta-Oreana 24

Game 6: Monticello 54, Tuscola 42

Friday, Dec. 29

Game 7: Gibson City-Melvin-Sibley 59, Neoga 49

Game 8: Paxton-Buckley-Loda 47, Stark County 35

Game 9: Monticello 43, Colfax Ridgeview 29

Game 10: Tuscola 60, Argenta-Oreana 27

Game 11: Paxton-Buckley-Loda 50, Gibson City-Melvin-Sibley 43

Game 12: Neoga 54, Stark County 44

Saturday, Dec. 30

Game 13: Argenta-Oreana vs. Stark County, 1 p.m.

Game 14: Tuscola vs. Neoga, 2:30 p.m.

Game 15: Colfax Ridgeview vs. Gibson City-Melvin-Sibley, 4 p.m.

Game 16: Monticello vs. Paxton-Buckley-Loda, 5:30 p.m.

MERRY MULE TOURNAMENT (at Fairfield)

Tuesday, Dec. 26

Carmi 55 Lawrenceville 42

Teutopolis 55, Edwards County 39

Teutopolis JV 47, Anna-Jonesboro 32

Carmi 52, Wayne City 44

North Posey 55, Robinson 28

Flora 34, Anna-Jonesboro 31

Flora 45, Teutopolis JV 30

Murphysboro 55, Edwards County 33

Lawrenceville 69, Wayne City 47

Teutopolis 57, Murphysboro 27

Fairfield 50, Robinson 30

Wednesday, Dec. 27

Edwards County 56, Robinson 34

Anna-Jonesboro 58, Wayne City 17

Murphysboro 56, North Posey 39

Teutopolis JV 55, Lawrenceville 34

Teutopolis 57, Fairfield 21

Flora 39, Cami 31

11th place: Wayne City 45, Robinson 38

9th place: Edwards County 38, Anna-Jonesboro 35

7th place: North Posey 72, Lawrenceville 54

5th place: Teutopolis JV 51, Murphysboro 48

3rd place: Fairfield 43, Cami 39

Championship: Teutopolis 61, Flora 21

CHARLESTON HOLIDAY TOURNAMENT

Wednesday, Dec. 27

Tri-County 50, Champaign Centennial 20

Danville 59, Springfield Sacred Heart-Griffin 51

Pekin 57, Rantoul 36

Charleston 67, Urbana 37

Effingham 64, Tri-County 37

Springfield Sacred Heart-Griffin 53, Champaign Centennial 39

Paris 51, Rantoul 33

Charleston 71, Pekin 42

Thursday, Dec. 28

Game 9: Danville 73, Champaign Centennial 24

Game 10: Effingham 57, Springfield Sacred Heart-Griffin 40

Game 11: Paris 57, Urbana 43

Game 12: Charleston 82, Rantoul 22

Game 13: Danville 68, Tri-County 61

Game 14: Effingham 61, Champaign Centennial 23

Game 15: Pekin 44, Urbana 42

Game 16: Charleston 58, Paris 60

Friday, Dec. 29

Game 17: Effingham 61, Danville 43

Game 18: Springfield Sacred Heart-Griffin vs. Tri-County, 10:30 a.m.

Game 19: Pekin vs. Paris, noon

Game 20: Rantoul vs. Urbana, 1:30 p.m.

Fifth Place Game: 3rd Place Red Pool vs. 3rd Place Gold Pool

Third Place Game: 2nd Place Red Pool vs. 2nd Place Gold Pool

Championship Game: Charleston 67, Effingham 57

MATTOON HOLIDAY TOURNAMENT

Wednesday, Dec. 27

Game 1: Altamont 52, Sullivan 50

Game 2: Effingham St. Anthony 39, Vandalia 36

Game 3: Olney Richland County 47, Mattoon 38

Game 4: Salem 30, Galesburg 27

Game 5: Olney Richland County 56, Vandalia 41

Game 6: Galesburg 64, Sullivan 31

Game 7: Altamont 52, Salem 48

Game 8: Mattoon 49, Effingham St. Anthony 46, OT

Thursday, Dec. 28

Game 9: Altamont 50, Galesburg 43

Game 10: Sullivan 48, Salem 45

Game 11: Mattoon 50, Vandalia 33

Game 12: Olney Richland County 48, Effingham St. Anthony 33

Game 13: Sullivan 69, Effingham St. Anthony 55

Game 14: Salem 61, Vandalia 55

Game 15: Galesburg 62, Olney 53

Game 16: Mattoon 55, Altamont 47

Friday, Dec. 29

Seventh place: Vandalia 52, Effingham St. Anthony 44

Fifth place: Sullivan 40, Salem 36

Third place: Olney 54, Altamont 36

Championship: Galesburg 42, Mattoon 29

RIVERTON CHRISTMAS CLASSIC

Tuesday, Dec. 26

Auburn 43, Warrensburg-Latham 21

Heyworth 70, Virden North Mac 26

Manito Midwest Central 62, Warrensburg-Latham 22

Riverton 51, Virden North Mac 37

Auburn 51, Manito Midwest Central 36

Heyworth 61, Riverton 35

Wednesday, Dec. 27

Williamsville 47, Clinton 33

Tremont 51, Petersburg PORTA 40

Sherrard 48, Clinton 30

Hillsboro 55, Tremont 42

Sherrard 35, Williamsville 26

Hillsboro 49, Petersburg PORTA 47

Thursday, Dec. 28

Game 1: Warrensburg-Latham 54, North Mac 46

Game 2: Clinton 39, Petersburg PORTA 36

Game 3: Midwest Central 38, Riverton 37

Game 4: Tremont 50, Williamsville 47

Game 5: Auburn 39, Heyworth 38

Game 6: Hillsboro 39, Sherrard 33

Friday, Dec. 29

Seventh place: Williamsville 47, Riverton  36

Fifth place: Manito Midwest Central 50, Tremont 45

Third place: Heyworth 41, Sherrard 34

Championship: Hillsboro 53, Auburn 50

ARTHUR OKAW CHRISTIAN HOLIDAY CLASSIC

Thursday, Dec. 28

Arthur Okaw Christian 

B1: Arthur Okaw Christian 48, Wabash Valley Homeschool 20

B2: Mountain Top Christian Academy 73, Galilean Christian Academy 23

Friday, Dec. 29

Arthur Okaw Christian 

B3: Mid-Missouri Homeschool 50, Families of Faith Christian Academy 16

B7: Mountain Top Christian Academy 73, Mid-Missouri Homeschool 52

B8: Arthur Okaw Christian 40, Calumet Christian School 32

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond, court one

B4: Calumet Christian School 44, Illinois CRU Homeschool 30

B6: Illinois CRU Homeschool 55, Wabash Valley Homeschool 24

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond, court two

B5: Galilean Christian 44, Families of Faith Christian Academy 38

Saturday, Dec. 30

Arthur Okaw Christian School

B9: 8:30 a.m. 7th Place: Wabash Valley Homeschool vs. Families of Faith Christian Academy

B10: 11:30 a.m. 3rd Place: Calumet Christian School vs. Mid-Missouri Homeschool

B12: 1 p.m. Champion: Arthur Okaw Christian vs. Mountain Top Christian Academy

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond, court one

B11: 11:30 a.m. 5th Place: Illinois CRU Homeschool vs. Galilean Christian Academy

0
0
0
0
0

Load comments