Area students receiving academic honors from universities, colleges and technical schools:

Lincoln University of Missouri, Jefferson City, Mo. 

Decatur: Tyra Austin

Lake Land Community College, Mattoon

Part-time students

Altamont: Alexandra Blair, Matthew Burrow, Betsy Daugherty, Nichole Denton, Seth Elder, Rachel Grobengieser, August Laatsch, Dylan Marble, Tinley Mette, Carrie Ruholl, Addie Smith, Amanda Solan, Joseph Stone, Brooke Stuckemeyer, Jessica Tappan, Wyatt Vaughn

Arcola: James Lopez, Mackenzie Melton

Arthur: Hannah Cook, Tristin Gingerich, Logan Hall, Sydnie Hanscel, Colten Melton, Kevin Petersheim, Kara Yoder

Ashmore: Marvin Abernathy, Cassie Bennett, Amy Eastman, Jeffery Edwards, Maiya Eskew, Gage Gough, Marlena McAndrew, Annalisa Switzer

Assumption: Hannah Richardson

Beecher City: Chance Figueroa, Rachel Reed, Emily Tarrant, Terry Walls, Olivia Witteborg

Bethany: Shelby Cooper, Kaytlyn Hinton, Hannah Landreth, Destiny Underwood, Race Underwood, Michael Yarnell

Brownstown: Sierra Orechovesky, Amanda Sarginson

Casey: Noah Cummins, Darius Fisher, Kristin Griffel, Mackenzie Morgan, Maicie Myers, Keirianna Newlin, Emma Ross, James Shonk, Drew Stoutin

Charleston: Adriana Garza Aleman, Amanda Bailey, Kenton Banyai, Jenifer Bawcum, Taylor Benge, Merritt Bennett, Veronica Bridgeforth, Tamar Brookins, Katie Brown, Corey Callison, Pedro Carrillo, Paige Chappell, Dakota Dees, Jake Dennison, Jessi Dust, Natalie Gordon, Julia Griffin, Patti Heinold, Allie Hueston, Bachard Illia, Lana Keigley, Michael Kuznicki, Benjamin Lanman, Ravin Matheson, Lauren McCain, Caden Myerscough, Keegan Noll, Ian O'Brien, Thomas O'Brien, Mark Parsley, Paula Randall, Klaire Reed, Jennifer Smith, Payton Smith, Brando Socarras, Martha Todd, Benjamin Vanatta, Ashtyn Wilhelm, Bethany Wilson, Jacob Wilson, Joy Witto, Emily Zuniga

Cowden: Charles Cox

Dieterich: Kaitlyn Bloemer, Kimberly Courson, Mikaela Cox, Matthew Flood, Monica Goeckner, Jenna Hayes, Rachel Higgs, Tyler Higgs, Clayton Mellendorf, Macy Michels, Rachel Niemerg

Edgewood: Jakob Conrad, Skylar Logsdon, Isabella McCluskey, Logan Smith

Effingham: Kaylie Allred, Zachary Allie, Bryan Anderson, Alexander Artola, Kory Avery, Alexis Beals, Michelle Black, Kaleb Blake, Taylor Boyle, Jessica Campos, Kourtney Cordes, Alisha Cornell, Tylor Cross, Jeremiah Crowell, Madeleine Davidson, Reilly Durham, Christopher Golden, Joshua Graves, Denton Guy, Ashlyn Hanks, Cody Hennigh, Nathan Herboth, Daniel Hortenstine, Cody Jansen, Tristen Jones, Zachary Keitel, Emily Kelly, Brett Koester, Hayley Koester, Emily Konrad, Tiffany Lankford, Jayde Lake, Jessie Lawhorn, Sarah Lemar, Darienne Lester, David Levitt, Kody Line, Bryce Lohman, Grace Lybarger, Chloe Martin, Cole Marxman, Benjamin Meinhart, Nicholas Miller, Suellen Reimers, Keiko Ripley, Jacqueline Roley, James Ross, Chipman Schmidt, Brian Selby, Clare Shamhart, Kellie Siebert, Jacob Sigg, Ty Sprakties, Kathleen Thomas, Dakota Vollmer, Kellina Walker, Matthew White, Hannah Wilson, Allie Woods, Brock Workman, Claire Wortman

Findlay: Quinn Brooks, Kyra Jackson, Ethan Macklin

Flora: William Walker

Gays: Morgan Lesko, Amber Newell

Greenup: Olivia Franklin, Angela Jamison, Loretta Kingery, Hannah Puckett, Timothy Shaw, Drew Warner

Herrick: Thomas Calame, Tia Howell, Heartly Smith, Oliver White

Hidalgo: Colvin Alwardt

Hillsboro: Demarrion Cochran, Marcus Currie, Calin Garrett, Seth Karrer, Jaylon Lewis, Timothy May, Ryan Nance, Jack Nidey, Sydney Niemann, Marco Power, Dwain Sarver, Jonathan Schienschang, Travis Taylor, Chadwick Treadway, John Trujillo

Humboldt: Dylan Fuller, Ryan Turner

Ina: Joseph Blye, David Boyd, Eric Frazee, Roy Lawhorn Jr., Cory Safford, Richard Varady, Scott Williamson

Jewett: Ryley Brown, Mandy Lemar

Kansas: Olivia Allison, Haylie Bolton, Samantha Carrell, Madison Fulk, Zachary Harris, Trenton Pinnell, Ivy Shanks

Lakewood: Autum Snyder

Lerna: Jason Carter, Wyatt Ferguson

Louisville: Shayla Butts

Mason: Mitchell Healy, Rebecca Kuhns, Caitlyn Tinker, Whitney Wolff

Mattoon: Abisola Akinruli, Raymond Amerson Jr., Jordan Annis, Mary Aylor, Connor Barnes, Barbara Barquin, Madison Bayles, Jillian Berg, Mattisen Boswell, Amanda Brandt, Alex Bratton, Nathanael Browning, Brandi Buchanan, Richard Burns, Orlando Campuzano, Ho Hon Cheung, Jacob Claxon, Gabriella Cole, Grace Conyers, Trevor Cothern, Cheryl Cox, Nicholas Dautherty, Emily Davis, Trevor Davis, April Dixon, Justus Donaldson, Gabe Eickberg, Douglas Emenecker, Nicholas Eveland, Vincent Fanelli, Emily Gatons, Jacob Ghere, Andrew Giftakis, Kathleen Good, Bethany Hackett, Destiny Hale, Cole Harmon, Carly Hood, Emilee Hopson, Madeline Horath, Holly Hostetter, Matthew Kaiser, Chelsea Kline, Mitchell Kremer, Regina Lane, Shelby Lareau, Shelby Lauter, Paul Lawhorn, Jaclyn Lejeune, Deacon Letner, Ashlyn Macdonald, Shelby Mahaney, Alexander Marston, Adam Mills, Asia Morrison, Jessica Nichols, Kohlby Ohl, James Owen, Kenneth Page, Palak Patel, Griffon Paul, Robert Pierce, Heather Prahl, Mikayla Prevo, Amanda Price, Hannah Retzer, Shelby Rich, Dylan Rhoads, Sarah Rhoads, Keegan Rhodes, Gunner Runyon, Brianna Russell, Kayce Schilling, Rachel Sells, Adele Shafer, Samantha Shaw, Henry Skocy, Spencer Smith, Timothy Spidle, Abbie Steele, Emery Stewart, Harlie Temple, Randy Tinsman, Nash Turner, Jacob Upton, Anna Vanhyfte, Nathaniel Vasko, Abbey Vieth, Rui Wang, Dylan Weaver, Jamie Worker, Alexandra Young, Philip Zike

Mount Zion: Lucas Graham

Neoga: Blair Banning, Nicholas Brandenburg, Sheila Cline, Kelsey Guyer, Nicholas Kimsey, Halle Ramert, Akua Sintim-Aboagye, Kolby Vaughn, Lexi Walk

Newton: Joseph Brooks

Oakland: Kimberly Blount, Alicia McQueen

Oblong: Joshua Bare

Oconee: Emma Dilley, Melody Dilley, Josie Pauley, Elizabeth Wood

Olney: Michael Moshenrose, Lena Sumpter

Pana: Amanda Allen, Nicole Bennett, Aubrey Beyers, Camryn Burris, Brent Christian, Tonya Claxon, Brenna Dameris, Olivia Decker, Daylee Denton, Danielle Epley, Ashlyn Finley, Harley Hedderman, Zech Heflin, Kristen Hocq, Corry Jankowski, Natalie Kirkbride, Emily Kuhn, Dajia Lin, Averee McNear, Destiny Melvin, Tess Miller, Breanna Schoonover, Shania Schoonover, Ashton Seaton, Hunter Shelite, Lauren Stalets, Shayna Stremming, Teagan Strom, Jennine Swenny, Martha Vargas, Katelin Weideman, Rachael Welburn

Ramsey: Shawn Morell

St. Elmo: Nathaniel Hooks, Anthony Klitzing, Cole Logsdon, Greg Lybarger, Ashlyn Mitchell, Sydney Price, Deana Shelton

Shelbyville: Crystal Austin, Clayton Baker, Emma Beck, Elizabeth Bowyer, Cohen Bray, Claire Brickey, Zachary Bryson, Nequel Destulien, Michaela Donnel, Eli Houska, Angela Ibba, Hannah Karraker, Brennyn Kirk, Katie Leduc, Courtney Lee, Danielle Lochbaum, Caitlyn Marlow, Jacob Martin, Morgan Matlock, Sheldon Meyer, Malcolm Miller, Sydney Miller, Lauren Russell, Ryan Skowronski, Brett Spears, Sarah Throneburg

Shobonier: Curtis Geiger

Shumway: Amanda Lamb

Sigel: Emma Fearday, Misty Magnusson, Dakota Struthers

Stewardson: Heather Linder, Michael Moore, Joshua Overbeck, Luke Porter, Taylor Rentfro, Chase Thies

Strasburg: Brandon Edwards, Elizabeth McMahan, Adrienne Wirth

Sullivan: Ciara Anderson, Jordan Bassett, Deanna Braden, Laine Cameron, Bailey Clark, Holly Cole, Abby Cravatta, Shelby Hagerman, Veronica Hopper, Caitlin Howard, Alexis Matlock, Whitney Miller, Kelsie Richardson, Madison Wall

Taylorville: Kelly Alexander, Keith Antosh, Allen Ayen, Curtis Binkley, Adrian Brogdon, Matthew Clower, Robert DeVenney, Kevin Dietz, Steven Easton, Patrick Fosnock, Joel Frazier, Kent Hadley, Michael Hale, Ryan Haller, Jay Hanks, William Hager II, Christopher Harris, Robert Healy, Otestacio Henderson, James Hinshaw, Aaron Hires, Jeffery Hunziker, Jason Jennings, Leonard Jones, Kelly King, Ryan Lakin, Andrew Lewis, Bradley Lisick, Mark Lohman, Paul Lovins, David Lynch, Richard Lynn, Joshua Markley, Vincent Marsala, Cullen Martin, Shawn McGarrh, Michael McMillan, Ethan Miller, James Miller, Richard Mueller Jr., Kurt Netznik, Stephen Orland, Thomas Orme, Romie Patterson, Saul Pesina, Jonathan Rodriguez, Ygnacio Romero, Donald Rowell, Jacob Schultz, Justin Smith, Terry Swan, Matthew Tedford, Lorenzo Thompson, Christopher Tingley, Shawn Tompkins, Randall Weidner, Jeffery Westfall, Joshua Wilkins, John Wilson, Joshua Ziebarth

Teutopolis: Evan Blievernicht, Neil Cooper, Courtney Deters, Lauren Hemmen, Marianna Hemmen, Courtney Hoene, Landon Jansen, Blake Kitten, Donovan Kitten, Ryan Kremer, Madison Magee, Kaylee Newkirk

Toledo: Brittany Figgins, Matthew Shull, Nichole Shupe, Sierra Starwalt

Tower Hill: Toby Gordon, Rudie Miller, Shaelynn Sims, Samantha Perry

Trilla: Haley Beals, Allyson French, Shalena Houser

Vandalia: Timothy Behrens, Omar Blakes, James Brandon, Timothy Brown, James Chastain, Clayton Craig, Shawn Dandridge, Arthur Dear Jr., Brian Hartnell, Johnathan Howell, Jermaine Jefferson, Debra Morecraft, Victor Perez, Jordan Pratt, Kyle Reed, Clayton Sitzes, Daniel Smith, Craig Stevenson, Lewis Stuckey

Watson: Aly Armstrong, Brianna Barr, Clair Davis, Maria Dust, Jessica Pagel, Tracey Scoggins, Elizabeth Vogt, Wiley Wines

Westfield: John Crane, Lance Hunt

Windsor: Robbie Stiner, Kelly Wheeler

0
0
0
0
0

Load comments